alt
alt
alt

Latinsko-americké tance

Latinské tance charakterizují rytmická přesnost, temperament, smyslnost a velký citový náboj. 

Rumba
Rumba je tradiční kubánský romantický tanec na čtyři doby,
 který
je blízký tanci cha-cha. 

 


Cha-cha
Slovo cha-cha vzniklo na Haiti podle zvuku zvonku, na který se hrávalo při tradičních tancích. Melodie cha-chi se vyvinula především z mamba. Na konci 40. let bylo mambo v USA velmi populární, ale náročné kvůli svojí rychlosti. Proto se začalo hrát pomaleji a vznikla cha-cha.

 

Jive
Je to rytmický swingový tanec, který je ovlivněný rokenrolem, boogie-woogie a černošskými tanci. Roku 1944 vydal Victor Silvester první standardizovaný popis jive. Jeho původ je afroamerický. Základním pohybem dnešního jive jsou dvě tzv. jive přeměny (tančená v základní podobě stranou jako krok-přísun-krok na jednu stranu a pak zpět krok-přísun-krok), zakončené spádnou kolébkou. 

Samba
Slovo samba pochází z portugalštiny a znamená "božská tanečnice". Existuje mnoho variací tohoto tance. Mezi nejznámější patří karnevalová samba, kterou můžete spatřit na karnevalech v Brazílii.

 

 

Paso doble
Paso doble ( španělsky dvojkrok) symbolicky znázorňuje koridu.
První zmínka o tomto tanci pochází z roku 1918 jako o španělském onestepu.
Do širší známosti se dostává v první polovině 20. let, kdy se stává známějším.
 O Standardizaci se postarali francouzští učitelé tance. Jeho původ je ze španělských lidových tanců oslavujících vítězného toreadora při býčích zápasech. Tanečník vyjadřuje toreadora v aréně, partnerka představuje toreadorův šátek (muletu).

Paso doble

 


N2FmMzY1N