alt
alt
alt

O nás

Jsme taneční školou s třicetilotou tradicí zaobírající se širokou škálou tanečních žánrů a dlouhou historií activik pro region Turnovsko a Liberecký kraj. Majitelkou taneční školy je Mgr. Ilona Šulcová, která od svých 15 let aktivně funguje v regionu Turnovska, nejprve jako řadová tanečnice v kroužcích SKP Turnov a od svých 18 let, jako vedoucí tanečních klubů. První názvy taneční školy byly DenBalet, Kmit v Turnově a PFík při VŠ Ústí nad Labem. V roce 1990 byla založena již registrovaná soukromá taneční škola TaPŠ ILMA Mgr. Ilony Šulcové. Následně se činnost rozdělila na sportovní činnost - ILMA z.s, propagační a hobby soutěžní regionální  činnost FIT LIVESTYLE z.s., agenturní činnost ILMA AGENCY s.r.o, a komerční krádkodobá činnost kurzů pro veřejnost při TaPŠ ILMA. 


ILMA  se věnuje technikám latinským ( rumba ,čača, jive, samba,paso doble), caribským (salsa, bachata, merenque), standardním, dále  Street Dance, Performing Arts - Show Dance, Salsa, Merengue, Mambo a plesovým choreografiím. Všechny taneční žánry vyučují zkušení lektoři, kteří ve svém oboru dosáhli uznání nejen jako odborníci – mezinárodní porotci, ale též jako aktivní tanečníci, reprezentanti na mezinárodních soutěžích. Úspěchy taneční školy řadí TaPŠ ILMA již pět let mezi první pětici nejlepších tanečních škol celé České Republiky v rámci hodnocení umístění a četnosti registrovaných tanečníků ČAT WADF České asociace tance  (z celkového počtu 180 škol). ILMA se může pochlubit nejen tituly mistrů České Republiky, ale i mistrů světa. Fit Livestyle rozšířil činnost nejvíce v roce 2018 a zapojil tak do tance celý region resp. Liberecký kraj. 

Do činnosti  ILMA a Fit livestyle  patří nejen soutěžní činnost, ale též propagační výuka dětí a mládeže na Turnovsku a Liberecku ve školách a školních družinách. Nejpočetnější kurzy jsou pak v průběhu Velkých jarních tanečních, které jsou věnovány žákům 9. tříd a středních škol a jsou věnovány párovým tancům (standardní a latinsko-americké tance). Během těchto kurzů je využito i vysoké odborné znalosti tanečních mistrů Mgr. Ilony Šulcové a Mariana Šulce v oboru párových tanců a diskotékových tanců, neboť oba dva taneční mistři jsou zároveň mezinárodními porotci v tomto oboru. Pro vyšší věkovou kategorii taneční škola každoročně připravuje mnoho aktivit, mezi než patří mimo jiné i takzvané Taneční pro dospělé.

Výsledky své činnosti prezentují členové spolků  ILMA a Fit livestyle při různých společenských a sportovních akcí, v rámci kulturních pořadů a vystoupení a je možné bez nadsázky říct, že na většině vysokých společenských událostí v regionu Turnovska a Liberecka tito reprezentanti nechybí.

ILMA má v dnešní době cca 1000 frekventantů ročně a jistě nemalou měrou přispívá i plnohodnotnému a smysluplnému využití volného času dětí a mládeže ve svém regionu působení. 

 

 


MTE4NzcwZD